Інструкція для нареченої: як не розчаруватися в своїх весільних фото

«Потрібно грамотно вибирати свого фотографа» — стверджує наш експерт, фотограф Ірина Лепинська. Але, грамотно, це як? Маючи великий досвід у спілкуванні з нареченими і зйомці їх особливого дня, вона склала детальну інструкцію з вибором майстра з камерою. Якщо не полінуватися і наслідувати їй, є велика ймовірність, що отримавши фото, весілля вразить більше, ніж насправді.

Ця інструкція застосовується в тому випадку, якщо ви не маєте на прикметі ідеального для вас фотографа, об’єктив якого мрієте потрапити. А ще, коли є строгий бюджет і на кожну послугу розподілені кошти.

Крок 1

Визначтеся з ціновою категорією фотографа, приблизно прикинувши суму, яку ви можете витратити на весільне фото. Розділіть її на кількість годин, яку він повинен провести на вашому весіллі (повний день, до першого танцю, тільки церемонія) і отримаєте середню вартість вашого потенційного фотографа, з якою легше буде шукати. Краще орієнтуватися не тільки на цю вартість, але і на сегмент трохи вище і трохи нижче вашого бюджету, щоб була можливість вибрати.

Крок 2

Фотографа можна шукати на сайтах з фільтром за ціною або через знайомих за рекомендаціями. Обидва варіанти мають підводні камені. Повністю довірятися портфоліо на сайті або смаку іншої людини не можна, тому дивіться пункт 3. Але перш вибирайте тільки тих фотографів, чиї фото вам сподобаються більше, тому що саме такі фото і ви отримаєте в результаті. Вася не зніме, як Петя, як би ви не попросили його. Обов’язково шукайте про них відгуки в інтернеті. Відсутність таких повинно насторожити.

Крок 3

Обов’язково зустрічайтеся з кандидатом особисто. Задавайте питання, що цікавлять вас. Це дасть зрозуміти комфортно вам спілкуватися з ним, чи розумієте ви один одного. Якщо відчуваєте, що ви на різних хвилях — краще не працюйте разом, тому що це спричинить за собою нерозуміння і зйомка буде некомфортною.

Крок 4

На зустрічі з фотографом розкажіть йому про ваше весілля, про концепції, місце проведення, очікування. Можливо, вони здадуться йому дуже цікавими, і він дасть вам бонуси: знижку, додаткову послугу. Особливо це актуально у випадку, якщо фотограф вам неймовірно подобається, але ціна його дорогувата.

Крок 5

Неодмінно попросіть фотографа показати вам не тільки портфоліо, але і одну повну серію весільних фото — від початку до кінця. Так ви побачите не вибірку з кращих трьох—шести фотографій, а повну картину весільного дня очима фотографа. Саме це ви отримаєте на пам’ять про своє свято. Якщо фотограф не зберігає серії після віддачі, це може бути сигналом, що фото або поганої якості, або, якщо раптом щось трапиться з вашим комп’ютером або носієм, попросити фотографії у фотографа знову буде неможливо. В договорі обов’язково потрібно прописати скільки часу вони будуть зберігатися на дисках у фахівця.

Комментарии запрещены.